Чіп-тюнінг - один крок до вашого ідеального авто

Чіп-тюнінг - один крок до вашого ідеального авто

Термін «чіп-тюнінг», як і сама послуга, порівняно недавно увійшов у наше життя, тому багато автомобілістів мають досить нечітке уявлення про те, що ж він є. А це сталося внаслідок еволюційного переходу від механіки до електронного управління.
"Комп'ютеризація" дала багато переваг. Однак рано чи пізно в житті багатьох власників авто з ЕБУ (електронним блоком управління) настає необхідність проведення чіп-тюнінгу.
Власне під чіп-тюнінгом розуміють послугу оптимізації роботи двигуна. Внаслідок індивідуального коригування (перепрошивки) програмних налаштувань автомобільного комп'ютера.

Чіп-тюніг – як це відбувається…

Електронний блок керування оснащений мікросхемою пам'яті (чіп), в яку закладено програму з певними параметрами керування двигуном. За допомогою встановлених виробникам налаштувань автомобільний комп'ютер розраховує режим роботи движка шляхом обробки інформації, що надходить від різних датчиків. Саме ЕБУ здійснюється зіставлення сигналів датчиків із спеціальними картами (таблицями), яких налічується у пам'яті процесора понад 10 тисяч.
Змінюючи ті чи інші калібрування налаштувань, ми отримуємо максимальну віддачу від двигуна. Це досягається за рахунок більш точного керування запаленням, контролю співвідношення паливної суміші, а також незначного збільшення тиску турбіни (у турбодвигунах).
Сама процедура досить проста: за допомогою спеціалізованого обладнання зчитується оригінальна програма (прошивки) з контролера ЕБУ. Найчастіше доступ до мікросхем здійснюється через так званий діагностичний порт OBD і не вимагає зняття та розбирання блоку керування. Після внесення необхідних змін у налаштування, які регулюють роботу двигуна (подачу палива, налаштування запалювання, зміна фаз газорозподілу, висота підйому клапанів та ін.), скориговані дані записують назад в ЕБУ.

Звідки береться додатковий запас?
Автовиробники не наділяють машини індивідуальними налаштуваннями, а встановлюють в електронний блок управління "усереднені" програми, часто обмежуючи цим потужність двигуна. Причиною цього є економічна рентабельність та масовість виробництва, що не дозволяє враховувати багато особливостей експлуатації: кліматичні умови регіону, манеру водіння водія, якість палива та ін.
Встановлювані програми також допомагають дотриматися норм СО. Наприклад, робота на збіднених паливно-повітряних сумішах значно знижує кількість викидів, але негативно впливає на споживання палива, прийомистість і потужність двигуна. Такі обмеження зменшують ризики гарантійних звернень у разі частого використання авто на повну силу.
Саме тому індивідуальне налаштування автомобільного комп'ютера – це завдання тюнінгових компаній. Коригуючи програму управління за допомогою чіп-тюнінгу, ми звільняємо прихований потенціал двигуна.
Переваги чіп-тюнінгу:
• оптимізація роботи двигуна, досягнення максимальної віддачі;
збільшення потужності та крутного моменту на 10 – 40% ; коефіцієнт залежить від стану та моделі двигуна (турбо, атмосферний), якості та виду палива, а також від температурно-кліматичних умов експлуатації;
покращення комфортності керування за рахунок підвищення тягово-швидкісних характеристик;
економія палива від 3% до 20% ;
покращена маневреність та оптимізація роботи КП ;
• більш плавна робота двигуна .
Проведення чіп-тюнінгу також є обов'язковим після зміни заводських параметрів або комплектації компонентів двигуна. Зокрема при видаленні каталізатора відключають другий лямбда-зонд, а при видаленні сажового фільтра – датчики тиску та температури. Це потрібно для правильної роботи двигуна.
Грамотно зроблений чіп-тюнінг – абсолютно безпечна процедура. А нові параметри закладаються без втручання у механічні компоненти та заводську комплектацію двигуна.


Безпечний чіп-тюнінг
Багатьох автомобілістів хвилює питання, чи позначиться чип-тюнінг на моторесурсі? Як правило, після «чіпування» навантаження збільшується, проте, з огляду на те, що більшість виробників занижують технічні можливості двигуна, це не критично. Слід також врахувати, що залежить від манери водіння. При недбалому відношенні можна незабаром загробити авто навіть з відмінними показниками.
З іншого боку додатковий запас потужності – це Ваша безпека, швидкий старт і велика маневреність. А можливість більш раннього перемикання передач за рахунок збільшення моменту, що крутить, в зоні низьких і середніх оборотів оберігає мотор від роботи на високих оборотах. Таким чином, професійно виконаний чіп-тюнінг також може позитивно впливати на ресурс двигуна.
Не варто упускати і той факт, що в сучасних автомобільних двигунах безпосередньо пов'язаний з трансмісією, а тому його форсування може вплинути на роботу КП (коробки передач). Завдання фахівця, змінюючи характеристики, враховувати можливості двигуна та не перевищувати безпечних меж. Для цього слід знати роботу двигуна, його резерви та слабкі місця.

Вартість чіп-тюнінгу
Скільки коштуватиме перепрошивка комп'ютера? Ціна питання залежить і від марки автомобіля, електронно-технічних параметрів та рівня сервісу. У середньому вартість настроювання дорівнює 1-2% від вартості автомобіля.
Для економії деякі автомобілісти вдаються до кустарного тюнінгу або намагаються виконати його самостійно. Проте за відсутності досвіду висока ймовірність негативних наслідків.
Якщо Ви вирішили провести чіп-тюнінг або більше дізнатися про це, можете звернутися до менеджерів нашої компанії і отримати безкоштовну консультацію.
Чіп-тюнінг – це нова сторона Вашого автомобіля: насолода покращеною динамікою, комфортнішим та економнішим водінням!